بازار مسکن تهران

بازار مسکن تهران

بازار مسکن تهران

بازار مسکن تهران تأثیر مستقیمی روی اقتصاد کشور دارد, همچنین رکود و افزایش قیمت آن تاثیر شگرفی روی بازار مسکن شهرستان ها دارد و با افزایش قیمت این بازار در شهرستان ها به خصوص شمال کشور تاثیر آن را مشاهده می کنیم.

اوضاع بازار مسکن تهران

بعضی از مشاوران املاک در توصیف وضعیت معاملات در بازار مسکن تهران در هفته های اخیر اظهار می کنند که در دو ماه اخیر با ریزش اسمی قیمت مسکن, برخی از فروشندگان و سازندگان که به فروش آپارتمان خود نیاز فوری نداشتند, سعی کردند نسبت به عرضه فایل خود به مشاورین املاک صبر کنند. به همین دلیل در دو ماه گذشته, تعداد فایل ها و املاک عرضه شده به مشاورین املاک مخصوصا آپارتمان های نو ساز و زیر 10 سال کمتر شده است.
برخی از فروشندگان و سازندگان بر این تصور بودند که این کاهش قیمت مسکن به صورت مقطعی می باشد و به احتمال زیاد در ماه آتی دوباره رشد قیمت هر چند اندک را شاهد خواهند بود.
اما با ادامه روند کاهش قیمت در بازار مسکن تهران تصور فروشندگان مسکن در این باره تغییر داده است.
همچنین خبر افزایش سقف سنی بنا ها در دستورالعمل تسهیلات خرید مسکن که از بیست سال به بیست و پنج سال افزایش پیدا کرد باعث شده تا برخی از مالکان خانه هایی که شامل این دستورالعمل می شوند یعنی بیش از بیست سال اقدام به عرضه املاک کرده اند.
همچنین مشاوران املاک اذعان دارند بخشی از مالکان برای تبدیل ملک خود اقدام به عرضه واحد های خود در بازار مسکن تهران کرده اند. که باعث شده است قیمت های پیشنهادی در مناطق مختلفی که عرضه شده اند کمتر از میانگین قیمت اسمی منطقه باشد و همچنین برخی بسیار بالاتر از میانگین قیمت می باشد.

آمار بازار مسکن تهران

بر اساس آماری که دفتر سرمایه گذاری در مهر ماه اعلام کرده است در مهر ماه ارزش معاملات در بازار مسکن تهران در مناطق 22 گانه تهران 3630 میلیارد تومان بوده است که نسبت به شهریور ماه 23.4 درصد افزایش داشته است در شهریور امسال 2455 فقره معامله در بازار مسکن تهران انجام شده است که بالغ بر 2940 میلیارد بوده است.
بازار مسکن تهران در اوایل ماه سال جاری بر خلاف سال های قبل شروع بسیار خوبی داشته است.
در فروردین سال 98, 1962 فقره معامله صورت پذیرفته است که ارزش آن 3160 میلیارد تومان می باشد. در اردیبهشت ماه, معاملات تقریبا نصف شد, اما ارزش معاملات به ارزش 13 هزار و 300 میلیارد افزایش یافت.
این اعداد و ارقام رشد 320 درصدی را نشان می دهد.
ولی در خرداد ماه معاملات بازار مسکن کاهش قابل ملاحظه ایی را سپری کرد و 4260 فقره معامله بر ثبت رسید ارزش این معاملات 6880 میلیارد تومان می باشد که سقوط 50 درصدی را پیش روی خود دید.

بازار مسکن تهران
شما میتوانید مشاورین املاک کارا را در شیپور نیز دنبال کنید.

در اولین ماه تابستان روند کاهش معاملات ادامه داشت, تعداد 4260 فقره معامله ثبت شد که ارزش آن 5470 میلیارد تومان بوده است.
در ماه های پایانی تابستان نیز این روند ادامه داشت و ارزش معاملات 3670 و 2940 میلیارد تومان بود.
با بررسی دقیق به این نگاه آماری بازار مسکن تهران و آنالیز آن شما می توانید تصمیم گیری درستی در خرید و فروش مسکن داشته باشید.
بررسی آماری این امکان را به شما می‌دهد بتوانید به طور دقیق این بازار را بررسی کنید و با توجه به آمار ریاضیات که تقدیم حضورتان کردیم می توانید به نتیجه گیری درست برسید.
سازندگان و فروشندگان آپارتمان به دنبال افزایش قیمت و تعداد معاملات در بازار مسکن در انتهای سال جاری و همچنین ابتدای سال 99 می باشند.
به طور کلی در زمستان بازار مسکن دچار کاهش محسوسی می شود و در ابتدای سال این کاهش معاملات و قیمت جبران می شود.

مشاورین املاک کارا در جهت ارائه بهترین مشاوره ها در زمینه خرید و فروش املاک به شما. با ما در تماس باشید.

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*