نکاتی که باید درباره ی آپارتمان نشینی بدانیم !

نکاتی که باید درباره ی آپارتمان نشینی بدانیم !

چند واحد مستقل مجموعه ی آپارتمان را تشکیل می دهند. آپارتمان ها مسکونی، یا تجاری و یا ترکیبی از هردو می باشند. امروزه با توجه به افزایش جمعیت، آپارتمان نشینی بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. تفکر قدیمی “چهار دیواری، اختیاری” در جامعه، کاملا با قوانین و قواعد آپارتمان نشینی در تضاد است. لازم است تمامی اهالی ساختمان، به حقوق یکدیگر احترام بگذارند و محدودیت هایی که در آپارتمان نشینی وجود دارد را بپذیرند.
مالکیت در آپارتمان ها به دو بخش مالکیت اختصاصی و مالکیت مشترک تقسیم می شود. مالکیت اختصاصی آن بخش از ساختمان است که فقط صاحب واحد آپارتمان حق استفاده از آن را دارد، مانند تراس یا بالکن هر واحد. مالکیت مشترک هم مربوط به بخش هایی از ساختمان می شود که همه ی مالکان حق استفاده از آن را دارند، مانند آسانسور، چاه آب، راه پله، پشت بام و لوله های فاضلاب.

مشکل زمانی آغاز می شود که افراد فرهنگ آپارتمان نشینی را نیاموخته اند، و کماکان می خواهند در آپارتمان مانند خانه های حیاط دار ویلایی رفتار کنند. و این امر سبب مزاحمت و دردسر برای همسایگان در آپارتمان می شود. زیاد کردن صدای تلویزیون، بلند صحبت کردن و فریاد زدن یکی از شایع ترین مشکلات سکونت در آپارتمان است. از مشکلات دیگر آپارتمان نشینی می توان به نداشتن فضای بازی و تفریح برای بچه ها اشاره کرد.
البته گاها رعایت نکردن ضوابط آپارتمان نشینی به دلیل عدم آگهی افراد می باشد. در این زمینه نیاز به آموزش و فرهنگ سازی می باشد. اگر افراد وظایف خود در قبال همسایگان را بدانند و هم چنین قانون جدی تر به مسائل مقررات آپارتمان نشینی رسیدگی کند، بسیاری از مشکلات در آپارتمان نشینی حل می شود.
مدیر ساختمان در برقراری نظم در ساختمان نقش پررنگی دارد و می تواند مانع از ایجاد مشکلات احتمالی شود.

نکاتی که باید درباره ی آپارتمان نشینی بدانیم !
شما میتوانید مشاورین املاک کارا را در شیپور نیز دنبال کنید.

نمونه ای از قوانین آپارتمان نشینی

شما تنها مالک واحد خود هستید، نه کل ساختمان.
هنگام ورود و خروج، درب را آرام ببندید.
می توانید با رای گیری تمام اهالی ساختمان، مدیری مسئولیت پذیر برای ساختمان انتخاب کنید. رضایت تمامی اهالی ساختمان شرط است.
حق شارژ واحد خود را به موقع تحویل مدیر ساختمان دهید.
آلودگی صوتی برای سایر همسایه ها نداشته باشید.
در زندگی همسایه ها دخالت نکنید.
نظافت را در ساختمان رعایت فرمایید.
در صورتی که مشاهده کردید یکی از قسمت های ساختمان خراب شده است، حتما به مدیر ساختمان اطلاع دهید.
استعمال دخانیات در تمامی محیط های مشترک سربسته ساختمان ممنوع است.
از قرار دادن گلدان و جا کفشی و سایر وسایل در فضاهای عمومی ساختمان خودداری کنید.
مشخصات همسایه ها را به افراد ناشناس نگویید.

مشاورین املاک کارا در جهت ارائه بهترین مشاوره ها در زمینه خرید و فروش املاک به شما. با ما در تماس باشید.

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*