رهن کامل بهتر است یا اجاره ؟

امروزه بسیاری از زوج های جوان با توجه به شرایط اقتصادی، مجبور به اجاره نشینی هستند. اجاره خانه به سه صورت می تواند باشد، اجاره خانه بدون ودیعه (پیش پرداخت)، رهن کامل ملک و یا رهن و اجاره با هم. بعضی از صاحب خانه ها تمایل بیشتری به رهن کامل دارند، این افراد مثلا برای شروع کسب و کاری نیاز به سرمایه اولیه دارند که می خواهند از این طریق آن را وصول نمایند. اما امروزه اکثر صاحب خانه ها، اجاره ماهیانه بیشتر و ودیعه کمتر را بیشتر ترجیح می دهند.

مزایا و معایب رهن کامل خانه

برای مستاجران رهن کامل معمولا بهتر از رهن و اجاره است. زیرا کل مبلغ ودیعه را هنگام تنظیم قرارداد می پردازند و دیگر نیازی نیست هر ماه اجاره پرداخت کنند. و در این صورت کل مبلغی که به عنوان ودیعه داده اند را در زمان اتمام قرارداد دریافت می کنند. هم چنین تا زمانی که موجر پول رهن را به شما بازنگرداند، می توانید از زمان استفاده کنید. یا در همان خانه قرارداد را تمدید کنید و یا به دنبال خانه ی جدید باشید. از طرفی هم فسخ قرارداد اجاره خانه با رهن کامل، می تواند دردسر هایی برای مستاجر داشته باشد، زیرا پول مستاجر به طور کامل نزد موجر می باشد. و امکان سو استفاده موجر از ودیعه پرداختی وجود دارد.

شما میتوانید مشاورین املاک کارا را در شیپور نیز دنبال کنید.

مزایا و معایب اجاره

در این شرایط مستاجر مبلغی به عنوان ودیعه می پردازد و هم چنین موظف است ماهیانه مبلغی به عنوان اجاره به موجر پرداخت نماید. در این روش صاحب خانه با ترکیبی از رهن و اجاره می کوشد زودتر ملک خود را اجاره دهد. هر چند با توجه به شرایط مالی تعدادی از مستاجران، پرداخت همزمان ودیعه و اجاره برایشان دشوار است و تمایل بیشتری به رهن کامل دارند. البته می توان گفت در این روش مستاجر قدرت چانه زنی بیشتری برای تخفیف گرفتن در اجاره دارد.

مشاورین املاک کارا در جهت ارائه بهترین مشاوره ها در زمینه خرید و فروش املاک به شما. با ما در تماس باشید.

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*