آشنایی با چیدمان خانه

آشنایی با چیدمان خانه

چیدمان خانه

یکی از مهم ترین اصول در طراحی داخلی و دکوراسیون, چیدمان خانه می باشد. با کمی نبوغ و ابتکار می توانید با یک چیدمان اصولی فضای منزلتان را عوض کنید.
چرا باید به چیدمان خانه توجه ویژه ایی شود؟
خانه محل آسایش و دورهمی خانواده می باشد و با یک دکوراسیون داخلی می توان روحیه خانواده را عوض کرد.
می توانیم با چیدمان خانه با توجه به سلایق اعضای خانواده و به کارگیری اصول چیدمان خانه منزل خود را با کم ترین هزینه و فقط با جابجایی وسایل روح جدیدی در محیط منزل بدمید و به وسیله آن زندگی خود را شیرین تر کنید.
یک زندگی شیرین و پر طراوت نیاز به یک خانواده خوب دارد که همه در محیط گرم خانه دور هم جمع می شوند. به چیدمان خانه بیشتر توجه کنید.

چند نکته که باید در مورد چیدمان خانه به آن توجه کرد؟

برای چیدمان خانه نیاز به خلاقیت می باشد و امیدوارم با مطالعه این مقاله خلاقیت شما را به سمت مناسبی سوق دهیم.
برای چیدمان در اتاق نشیمن بهترین روش و ساده ترین روش تعیین نقطه ثقل اتاق می باشد, نقطه ثقل اتاق همان نقطه توجه اتاق می باشد شما با چیدمان مناسب بر اساس نقطه ثقل می توانید نظر ها را به دکور خانه جلب کنید.
نقطه ثقل یا نقطه توجه خود را انتخاب کنید. این نقطه میتواند میز تلویزیون یا یک پنجره بزرگ و شومینه باشد و به دیوار تکیه داده باشد و چیدمان خانه را اطراف آن انجام دهیم و باید به یک نکته توجه کنیم و آن این است که چیدمان مبل ها و سایر وسایل را باید با فاصله از دیوار انجام دهیم تا فضای گرم و خودمانی ایجاد شود.
مبل ها و صندلی ها را با فاصله زیاد از هم قرار ندهید و فاصله بینشان را کمتر کنیم تا مهمان ها و اعضای خانواده بتوانند راحت تر باهم صحبت کنند این کار برای روحیه خانواده بسیار مهم می باشد همانطور که عرض شد چیدمان خانه تاثیر مستقیمی روی روحیه خانواده دارد.
میز را جایی قرار دهید تا همه کسانی که از مبل استفاده می کنند بتوانند به راحتی از میز استفاده کنند و سعی کنید در هر مجموعه از مبل ها یک آباژور یا چراغ بلند قرار دهید.
بین کاناپه و میز کوتاه قهوه خوری جای پای مناسب قرار دهید 35 تا 45 سانتیمتر فاصله مناسبی تا میز می باشد.
به ارتفاع عسلی ها توجه کنید. ارتفاع عسلی ها حداکثر باید تا دسته کاناپه باشد.

آشنایی با چیدمان خانه
شما میتوانید مشاورین املاک کارا را در شیپور نیز دنبال کنید.

با چیدمان درست مبلمان در اتاق های بزرگ می توانید یک حریم خصوصی برای مهمانان درست کنید. به طور مثال با چیدمان درست میتوانید قسمت ناهار خوری را از نشمین جدا کنید و یک کاناپه رو به نشیمن و پشت به ناهار خوری فضای شخصی نشیمن را ایجاد کنید.
توازن را فراموش نکنید. توازن یک عنصر موثر در چیدمان خانه باشد. در کنار اشیا بزرگ چند شی کوچک قرار دهید تا توجه را به خود جلب کنند.
برای جدا سازی محیط ها از قالیچه های کوچک مناسب آن فضا استفاده کنید. این قالیچه ها باید با محیط سنخیت داشته باشد.
برای جایگذاری میز ناهار خوری باید به این نکته توجه کنید که میز ناهار خوری را طوری قرار دهید تا صندلی ها را به راحتی به عقب بکشند این فاصله حدود 90 سانتیمتر می باشد.
اگر از چیدمان همیشگیه اتاق خواب ها که یک تخت و دو میز در کنارش خسته شده اید به این نکات توجه کنید.
تخت خواب در اتاق خواب نقطه توجه و ثقل می باشد. تخت خواب را طوری قرار دهید تا از اطراف آن بتوانید عبور کنید و همچنین تخت خواب را از کمد فاصله دهید شما با این کار امکان دسترسی آسان به هردو دارید.
با قرار دادن یک قالیچه کوچک و زیبا می توانید گرما و راحتی را به اتاق خوابتان بی آورید.
بالای تخت یک تابلو قرار دهید و توجه کنید فاصلش به تخت نزدیک تر باشد تا سقف و عرض آن هم از نصف عرض تخت کمتر باشد.
در اتاق خواب از نور موضعی استفاده کنید به زیبایی اتاق خواب کمک شایانی می کند و همچنین از آباژور و چراغ های آویزی استفاده کنید.
امیدوارم توانسته باشیم در چیدمان خانه به شما کمک کرده باشیم.

مشاورین املاک کارا در جهت ارائه بهترین مشاوره ها در زمینه خرید و فروش املاک به شما. با ما در تماس باشید.

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*