آشنایی با سیستم گرمایش خانه

گرمایش خانه

گرمایش خانه

با توجه به نزدیک شدن فصل سرما مسئله ای مهم می باشد که باید آگاهی هایی نسبت به آن داشته باشیم.
شما باید تمام سیستم های گرمایش خانه را بشناسید و سیستم مناسب با شهر و منزل خود را انتخاب کنید.
ضرورت مطالعه در مورد انواع سیستم های گرمایشی قبل از انتخاب:
شما باید سیستمی را انتخاب کنید تا با منزل شما سازگار باشد و بتواند منزل شما را گرم کند و این نیازمند به اطلاع از انواع سیستم ها می باشد. همچنین سیستم گرمایشی خانه شما باید با توجه به منطقه ایی که در آن سکونت دارید انتخاب شود.
به طور مثال در مناطق سردسیر نباید از شومینه به تنهایی استفاده کرد.
با انتخاب درست شما می توانید در هزینه های اولیه نصب سیستم و همچنین در هزینه های سوخت صرفه جویی کنید.

پرکاربرد ترین سیستم های گرمایش خانه

بخاری: محبوب ترین سیستم گرمایش خانه در ایران بخاری می باشد.
بخاری به دلیل ارزان بودن نسبت به سایر سیتسم ها و همچنین نصب و راه اندازی آسان محبوبیت بسیار زیادی بین ایرانیان دارد. یکی دیگر از مزایای بخاری این می باشد که مصرف انرژی معقولی دارد و گرما ایجاد شده را به سختی هدر می دهد و در خود نگه می دارد.
بخاری معایبی نیز دارد, بزرگترین ایرادی که به بخاری گرفته می شود جاگیر بودن بخاری می باشد که باعث تغییر در دکور خانه می باشد و کدبانوی خانه با این تغییر دکور میانه خوبی ندارد, همچنین معمولا اطراف بخاری و لوله آن سیاه می شود و همچنین دیوار پشت بخاری پوک می شود و تغییر ظاهر می دهد که بعد چند مدت نیاز به بازسازی دارد البته هزینه زیادی ندارد.
بخاری با سوخت های مختلفی کار میکند، مانند گاز، نفت و هیزم که پر کاربردترین آنها گاز خانگی می باشد.
شومینه: شومینه زیبا ترین و در عین حال کم کاربرد ترین سیستم گرمایش خانه می باشد.
انتخاب شومینه فقط برای زیبایی آن می باشد و همچنین شومینه باعث می شود چیدمان منزل زیبا تر باشد.
شومینه با توجه به مصرف انرژی زیادش گرمای کمی تولید میکند و نمی‌تواند منزل شما را گرم کند. شومینه مانند بخاری می ماند که روشن می باشد و درب خانه باز می باشد.
مصرف انرژی شومینه 30 درصد از سایر سیستم های گرمایش خانه بیشتر می باشد.
در کل می توان گفت دلیل انتخاب شومینه فقط و فقط زیبایی آن می باشد.
شومینه ها با دو نوع سوخت کار می کنند هم گاز و هم هیزم.
برای فرار ازگرمای زمستان شومینه را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

گرمایش خانه

موتور خانه: این سیستم گرمایش خانه برای آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی 12 واحد به بالا می باشد.
در این سیستم آب در موتور خانه به درجه حرارت بالا می رسد و گرم می شود به وسیله لوله ها به رادیاتور ها می رسد, رادیاتور این آب گرم را با لوله ها به تمام محیط منزل می رساند سپس با از دست دادن گرمای آب محیط منزل شما گرم می شود.
این سیستم قدرت گرمایش خوبی دارد و در زمستان منزل شما را کاملا گرم می کند همچنین رادیاتور ها فضای زیادی را اشغال نمی کند و برای دکور منزل مشکلی را ایجاد نمی‌کند.
معایب سیستم موتور خانه: این سیستم نیاز به یک فضای بزرگ برای موتور خانه دارد و همچنین به دلیل اینکه گرمایش به طور یکسان در واحد ها پخش می شود و به همین دلیل همه ساکنان شارژ یکسانی می دهند شما استقلال استفاده از انرژی را ندارید و علی رغم صرفه جویی در مصرف انرژی شما با سایر همسایگان پول شارژ یکسانی می دهید. در کل موتورخانه برای آپارتمان ها توصیه می شود.

شما میتوانید مشاورین املاک کارا را در شیپور نیز دنبال کنید.

بهترین سیستم گرمایش خانه چیست؟

پکیج: این سیستم گرمایش خانه عملکردی شبیه به موتور خانه دارد با این تفاوت که تمام واحد ها یک مخزن کوچک برای خود دارند ولی در موتور خانه تمام واحد ها یک مخزن واحد دارند.
پکیج به دلیل وجود سنسور های زیاد ایمن ترین سیستم گرمایش خانه می باشد و بدون بو کار می کند همچنین آب را هدر نمی دهد و آن آب در آشپزخانه و حمام استفاده می شود.
قیمت تمام شده این سیستم از موتور خانه کمتر می باشد همچنین با توجه به این که هر واحد مخرن خود را دارد شما استقلال در صرفه جویی دارید.
به طور کلی بهترین سیستم گرمایش خانه پکیج می باشد.
سیستم گرمایش از کف: این سیستم به نوعی مدرن ترین سیستم گرمایش خانه می باشد و عملکردی شبیه به پکیج و موتور خانه دارد با این تفاوت که لوله ها در کف می باشد و مشخص نیست.
در این سیستم گرمای هر اتاق را می توان به صورت خودکار یا دستی تنظیم کرد که موجب صرفه جویی می شود و همچنین در این سیستم هیچ لوله و رادیاتوری در فضای خانه نمی باشد و به زیبایی منزل شما آسیب وارد نمی کند.
در کل استفاده از این سیستم مدرن را به شما توصیه می کنیم.

مشاورین املاک کارا در جهت ارائه بهترین مشاوره ها در زمینه خرید و فروش املاک به شما. با ما در تماس باشید.

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*